rehberim yanımda
rehberim yanimda
rehberim yanimda
rehberim yanimda
rehberim yanimda
rehberim yanimda
rehberim yanimda
rehberim yanimda
rehberim yanimda

rehberlik
Rehberlik Programı


DataSİS tarafından geliştirilen Datasis Rehberlik Programı, 25 yıllık eğitim sektörü deneyimi ve 5 yıllık son derece titiz bir çalışmayla üretilmiş, 10 yıldır www.rehberimyaninda.com alan adı üzerinden kullanımda olan Türkiye’nin rehber öğretmenlerimiz için hazırlanmış ilk ve tek WEB TABANLI REHBERLİK PROGRAMI'dır.


Yazım dili olarak kullanılan Microsoft “.net” teknolojisi sayesinde, bilinen tüm Windows tabanlı rehberlik programlarından farklı, yeni ilköğretim ve ortaöğretim yönetmeliğine uygun modern bir değerlendirme modelidir. Rehberlik Programı, öğrenciler, veliler, rehber öğretmenler, okul yöneticileri, ve rehberlik bölümü gibi, bir eğitim kurumu oluşturan tüm birimler ve bireyler tarafından, yer ve zaman kısıtlaması olmaksızın kullanılabilecek şekilde tasarlanmıştır.


Bu program sayesinde rehber öğretmenlerimiz yer ve zaman kısıtlaması olmaksızın öğrencilerin kayıtlarını tutabildikleri, öğrenciler hakkında aile, sağlık gibi bilgilerin yanı sıra öğrenciler,veliler ve öğretmenler ile yapmış oldukları görüşmeleri kayıt edebilir, düzenleyebilir çıktı alabilir ve öğrencinin durumunu geriye dönük olarak izleyebilirler.


Görüşme Modülü

Rehber Öğretmenler; sorumlu oldukları sınıflardaki öğrencilerle bireysel ve grup görüşmeleri yapabilirler. Öğrenciler isterlerse öğrenci numarası ve şifreleriye girdikleri ekrandan rehber öğretmene görüşme talebi gönderebilirler. Bu istekler anında rehber öğretmenin ekranına düşer. Rehber öğretmen bu istekleri değerlendirir ve uygun gördüğü bir zamanda öğrenciyi görüşmeye çağirır. Rehber öğretmen öğrencinin görüşme isteğini kabul ederse bu istek otomatik olarak rehber öğretmenin ajandasına kayıt olur ve o zaman geldiğinde rehber öğretmeni uyarır.


Rehber öğretmen isterse bir yada daha fazla öğrenciyi görüşmeye çağırabilir veya ileri bir tarihe randevu verebilir.


Grup Görüşmesi

Rehber öğretmen sorumlu olduğu sınıflardaki öğrencilerle ve öğrenci velileri ile veya diğer öğretmenlerle grup görüşmesi yapabilir. Bu görüşme kayıtlarını rehber öğretmen sadece kendisi görebilir veya çıktı alabilir. Grup görüşmesinde birden fazla öğrenci , veli veya öğretmen katılabilir.


Öğrenci Tanıma Formu

Öğrencinin Eğitim, Sosyal, Sağlık, Ailevi, Anne-Baba, Kardeş gibi geçmişinin ve bugününün tüm ayrıntısıyla sisteme yüklenmesine olanak sağlayacak şekilde OPTİK FORM olarak tasarlanmış bilgi giriş formudur. Bu form sayesinde onlarca bilgi kolayca sisteme yüklenebilmekte, böylece gerek Eğitsel, gerek Mesleki, gerekse Bireysel Rehberlik açısından çok önemli bilgilere, analiz ve tablolara hızla ulaşılabilmektedir. Öğrencinin TAM ÖĞRENME Sürecinde ve DOĞRU YÖNLENDİRİL-MESİNDE çok önemli bir katkısı olan bu çalışma, Optik Okuyucusu olan kurumların kendilerinin bilgileri sisteme aktarabilecekleri şekilde tasarlanmıştır. İsteyen kurumlara DATASİS tarafından ücretsiz okutma hizmeti verilmektedir.

Öğrenci Tanıma Formu

"Değer Katar"

Copyright © 2015 Dersonet Okul Kolej Yönetim Programı
Datasis Yazılım Donanım İletişim Yayıncılık Eğitim ve Sınav Hizmetleri San. Tic. Ltd. Şti. (BİL-KOD :1191)

dersonet

omr market

Rehberim Yanımda İlkadım Birey Tanıma Envanteri