Problem Tarama Envanteri (Ortaokul)

Birey Tanıma Teknikleri kapsamında hazırlanmış, PROBLEM TARAMA ENVANTERİ (ORTAOKUL)’nin amacı, öğrencilerin belli başlı problemlerini, ihtiyaçlarını belirlemek ve onları ortadan kaldırmaya yardımcı olmaktır.

Bu envanterin Dersonet programı üzerinden "Online Web/Mobil cihaz Tabanlı Uygulanması" da mümkündür.

Kimlere Uygulanır

Ortaokul 5-6-7-8. Sınıf düzeyinde O Takımı olarak uygulanır.

Uygulanışı

Okulda (kurumda) rehberlik programı çerçevesinde, kağıt kalem testi olarak hazırlanmış PROBLEM TARAMA TESTİ, sınıf rehber öğretmenleri tarafından her bir öğrenciye verilir. Öğrencilerden, anketin yönergesi ve öğretmenin uyarıları doğrultusunda anketi doldurmaları istenir.

Ürün Özellikleri
  • Tüm Optik okuyucu modellerine göre okutma ayarları hazırlanmıştır.
  • Formlarımız 100% okuma garantilidir.
  • Optik Formlar 110 gr. 1.Hamur kâğıttan üretilmektedir.
  • Optik Okuyucusu olmayan kurumlara, ücretsiz okutma hizmeti verilmektedir.
Nasıl Değerlendirilir?

Okulda (kurumda) Optik Okuyucu varsa Optik Formları okutularak dat dosyası oluşturulur. Sonrasında, www.rehberimyanimda.com adresinde yer alan Web Tabanlı DERSONET Rehberlik Programı’nda değerlendirilerek ayrıntılı rapor ve analizleri anında alır.

Okulda (Kurumda) Optik Okuyucu yoksa, Optik Formlar DATASİS’e gönderilir. DATASİS kendisine gelen PROBLEM TARAMA LİSTESİ Optik Formlarını aynı gün okutur ve değerlendirir.

Okul (Kurum) bir kargo beklemeksizin, kendisi www.rehberimyanimda.com adresli REHBERLİK PLATFORMU’ nda yer alan Web Tabanlı DERSONET Rehberlik Programı’na kendi şifresi ile girerek ayrıntılı rapor ve analizleri alır.

Ayrıntılı Tablo ve Grafiklerle desteklenmiş sonuç raporunda, öğrencilerin belli başlı problemlerinin, ihtiyaçlarının neler olduğunu ayrıntıları ile belirtilir.